poniedziałek, 29 sierpnia 2016

SKOCZÓW

Dzisiaj zabieram Was na małą wycieczkę do Skoczowa, miasta położonego na Śląsku Cieszyńskim. 


Na początek udaliśmy się na Wzgórze Kaplicówka, które wznosi się nad miastem. Znajduje się tutaj zabytkowa kaplica, która od XIX wieku poświęcona jest Janowi Sarkandrowi. Od 1985 r. stoi tutaj także krzyż papieski, przeniesiony tu z lotniska w Muchowcu, wykonany z okazji wizyty Jana Pawła II w ojczyźnie:


 Podziwiać można też tutaj przepiękną panoramę Beskidu Śląskiego : Następnie udaliśmy się na bardzo urokliwy rynek, na którym głównym zabytkiem jest ratusz, który został wzniesiony w latach 1797-1801:

Warto zobaczyć tutaj dwa obiekty sakralne. Pierwszy z nich to kościół parafialny  Św. Ap. Piotra i Pawła:
Drugi kościół to ewangelicko- augsburski kościół Św. Trójcy : W Skoczowie jest również szlak fabryk i tradycji rzemieślniczych, do którego należy m.in Zakład Kaletniczy, założony w 1990 r , który kontynuuje tradycje warsztatu mieszczącego się przy Rynku:


Była to nasza pierwsza wizyta w Skoczowie. To miasto bardzo nam się spodobało. Szczerze polecamy Wam tu zajrzeć. Nas szczególnie urzekło wzgórze Kaplicówka, oczywiście ze względu na otaczającą je panoramę Beskidów. :)

2 komentarze:

  1. mój ulubiony Beskid Śląski cudnie się prezentuje z tego wzgórza i zapewne też byłoby to moje ulubione miejsce, bo takie panoramy zawsze najbardziej mi się podobają. ;)
    pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj tak to wzgórze to było wyjątkowo piękne miejsce :) i nie chciało się stamtąd wracać . Niestety trafiliśmy na wyjątkowo niespokojną pogodę i w ostatniej chwili zdążyliśmy zejść do auta przed kolejną w tym dniu mega ulewą:)

    OdpowiedzUsuń