niedziela, 10 maja 2015

ŻYWIEC

Dzisiaj chciałabym zabrać Was na wycieczkę do Żywca.  :)


Żywiec jest położony w Kotlinie Żywieckiej, w województwie śląskim.  W rejon ten przyjeżdżamy praktycznie w każde wakacje, więc miejsce to  udało nam się już w jakimś stopniu zwiedzić. :)


Miasto słynie z produkcji piwa, które produkowane jest tu od średniowiecza. Browar, który jest jednym z z pierwszych i najbardziej znanych w kraju powstał tutaj w 1856 roku. 150 lat później powstało tutaj Muzeum Browaru Żywiec, które odwiedziliśmy w czasie naszej podróży poślubnej w maju 2012 roku. :)

Muzeum zwiedza się z przewodnikiem i należy dokonać wcześniejszej rezerwacji dany dzień i godzinę. Po zakończeniu zwiedzania każdy otrzymują pamiątkową szklankę do piwa.


Po szczegóły zapraszamy tutaj http://www.muzeumbrowaru.pl/strona-glowna.html

A oto kilka zdjęć, które przedstawiają wnętrza muzeum:
Oczywiście Żywiec to nie tylko Browar :) Miejscem wartym odwiedzenia jest także Zespół Pałacowo- Parkowy , w skład którego wchodzą : Stary i Nowy Zamek oraz park. My zwiedziliśmy tylko ten pierwszy zamek, bowiem drugi  był wtedy niestety zamknięty. :( 

W Starym Zamku zobaczyć można m.in. :
Obok Nowego Zamku znajduję się przepiękny park, w którym zobaczyć można mini zoo, domek chiński, park miniatur z regionu i  rosarium. 

W mini zoo zobaczyć można m.in konie, krowy, osły, króliki, owce, ptactwo domowe,świnie, świnki morskie i kozy.

W parku można spotkać też biegające i nie bojące się ludzi wiewiórki :
Park miniatur prezentuje 22 miniaturowe budowle, oto część z nich : 
Na przeciwko Parku Miniatur od 2012 roku znajduje się  pomnik w postaci ławeczki, na której zasiada Alicja Habsburg, żona arcyksięcia Karola Habsburga, który był ostatnim właścicielem tych terenów:Na terenie parku zobaczyć można też Domek Chiński i Rosarium.
Znajduje się tutaj również najstarsze na Żywiecczyźnie drzewo- Dąb Franciszek mający ok. 360 lat.


1 komentarz:

  1. czasami zazdroszczę Wam tych wycieczek hehe :D mini zoo <3. te wiewiórki może i się ludzi nie boją, za to ja ich woszem haha :D wolę zdecydowanie te, które nie podchodzą za blisko. świetne zdjęcia, będzie pamiątka jak nic :)!

    OdpowiedzUsuń