środa, 30 września 2015

140 LECIE KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W KRAKOWIE

W ubiegłą niedzielę ( 27.09.2015) w naszym mieście odbywały się obchody 140 lecia funkcjonowania komunikacji miejskiej. Nie mogło nas oczywiście zabraknąć na tym wydarzeniu. Wszystko zaczęło się o 9, kiedy to dla odwiedzających została otwarta zajezdnia tramwajowa Podgórze. Można było tutaj obejrzeć większość zarówno nowych jak i wycofanych już z użytku pojazdów. Oto część z nich :


Następnie odbywała się parada autobusów i tramwajów, które jechały w kolejności od najstarszych. My wsiedliśmy do najnowszego tramwaju Krakowiak, który jest najdłuższy w Polsce. Pojazd ten wybraliśmy nieprzypadkowo. Mogliśmy z niego obserwować wyjazd wszystkich starszych tramwajów, a później w czasie jazdy podążające za nami autobusy. Poniżej filmiki z wyjazdu tramwajów z zajezdni :
Parada wiodła trasą od zajezdni tramwajowej, w kierunku centrum miasta, a zakończyła się przy Muzeum Inżynierii Miejskiej na ul. Św. Wawrzyńca. Tutaj można było również podziwiać pojazdy, m.in replikę omnibusa- pierwszego środka komunikacji.


1 komentarz:

  1. Ale mieliście fajnie z tym wydarzeniem :D Wszystko co związane z transportem jest godne uwagi :D!

    OdpowiedzUsuń