niedziela, 11 października 2015

DOLINA BIAŁEJ WODY

Dolina Białej Wody to największa dolina po słowackiej stronie Tatr. Szlak rozpoczyna się w okolicach przejścia granicznego na Łysej Polanie. Auto można zostawić na płatnym parkingu u naszych sąsiadów, albo po polskiej stronie - nam udało się, że akurat tego dnia nie pobierali u nas opłat za parking. Droga wiedzie za szlakiem niebieskim i jest początkowo zupełnie płaska, więc spokojnie można przejechać tędy na rowerze czy wózkiem dziecięcym. Jest to bardzo piękna dolina, która zachwyca widokami już od samego początku wędrówki:


Następnie docieramy do Polany Biała Woda, na której znajduje się leśniczówka, źródełko "dobrej wody" z tekstem wiersza słowackiego poety Milana Rufusa oraz przepiękny widok na otaczające nas góry. Warto zaznaczyć, że do samej polany dojść można przez cały rok. Dalsza część szlaku jest zamykana przez Słowaków w okresie od 1.11 do 15.06 z powodu ochrony tatrzańskiej przyrody. Nie przeszliśmy tego dnia całej doliny. Jednak i tak nie mogliśmy oderwać wzroku od tego co zobaczyliśmy w dalszej części naszej wędrówki za polaną:
Była to wspaniała wycieczka. Bardzo prosta,a przede wszystkim przepiękna widokowo. Szlak również był prawie pusty tego dnia, co ułatwiało delektowanie się widokami praktycznie w samotności. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz