sobota, 16 kwietnia 2016

GDYNIA

Zgodnie z obietnicą dzisiaj zabieram Was na spacer po Gdyni. Pierwszą częścią naszej wizyty w tym mieście była wizyta w dzielnicy Gdynia- Orłowo. Tutaj odwiedziliśmy m.in. molo: 

 oraz zobaczyliśmy pomnik prałata Stanisława Zawackiego, kapłana, który był bardzo zasłużony dla tutejszej parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej: 
Odwiedziliśmy następnie Infobox. Jest to miejsce, w którym zobaczyć można wielką makietę miasta. Ma ona 8 metrów długości i 4 metry szerokości. Przedstawia 1700  trójwymiarowych budynków miasta, wśród nich ponad 100 to najbardziej charakterystyczne punkty miasta. Są to nie tylko budynki, ale także prom Stena Lina czy pływające muzea - ORP Błyskawica czy Dar Pomorza. Ciekawostką jest to, że makieta wyposażona jest w system dzięki któremu można podświetlić wybrane budynki :Z budynku Infoboxu można także podziwiać ciekawe widoki :Kolejnym punktem naszego zwiedzania było przejście w kierunku Sea Tower . W rankingu wieżowców zajmuje on 11 miejsce w Polsce pod względem wysokości.  Składa się z dwóch wież : jedna posiada 29 kondygnacji, a druga 38. Znajdują się tutaj apartamentowce oraz lokale o charakterze usługowo - biurowym:Następnie postanowiliśmy, że idziemy zwiedzić Akwarium Gdyńskie. Po drodze mijaliśmy takie widoki :


Po kilkunastu minutach docieramy do budynku Akwarium Gdyńskiego:


 Zobaczyć można tutaj niezwykłe gatunki zwierząt wodnych z różnych rejonów świata. Bilet normalny kosztuje 24 zł, a ulgowy 16 zł. Po szczegóły zapraszam na stronę internetową Akwarium Gdyńskie. Wybrałam dla Was najlepsze i najciekawsze zdjęcia z tego miejsca : 
Moim zdaniem wizyta w Gdyni była najciekawsza, ponieważ dość dużo miejsc udało się tutaj zobaczyć. Oczywiście cała wizyta nie byłaby tak udana gdyby nie pomoc naszych znajomych - Karoliny i Adama, którzy byli naszymi przewodnikami i mogliśmy także u nich przenocować. Karolina również prowadzi bloga i chciałabym Was w tym miejscu zaprosić do jego odwiedzenia - znajdzie tam nie tylko opis miejsc, które odwiedzają, ale też posty kulinarne, kosmetyczne itp. Myślę że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie :) KLIK


3 komentarze:

  1. "Moim zdaniem wizyta w Gdyni była najciekawsza" <- to zdanie mogłoby być jedynym w tym poście hahah a i tak byłabym zachwycona :D. Dziękuję, że o mnie wspomniałaś <3. Co do cen biletów - uważam, że to bardzo dużo! Ale cóż...

    OdpowiedzUsuń
  2. Kocham Gdynię, chętnie wracam tam co rok

    OdpowiedzUsuń