środa, 20 kwietnia 2016

OCHODZITA

Dzisiaj mam dla Was relacje z naszej najświeższej wycieczki. Kilka dni temu korzystając z ładnej pogody wybraliśmy się do Koniakowa. Naszym planem na ten dzień było wyjście na Ochodzitą i błogie lenistwo na niej.

Ochodzita (895 m n.p.m.) to bezleśna góra w Beskidzie Śląskim. Według ludowej legendy na wierzchołki góry swoją siedzibę mieli zbójnicy, którzy obserwowali biegnący tutaj trakt handlowy.Kupcy nie chcąc wpaść w ręce rabusiów musieli tą górę obchodzić. Stąd też nazwa.

Miejsce to jest wspaniałym punktem widokowym. Wyjście na górę z parkingu zajmuje tylko kilka-kilkanaście minut w zależności od tempa. Rozpościera się tu jedna z najpiękniejszych panoram w Beskidach. Obserwować stąd można m.in szczyty Beskidu Żywieckiego i Śląskiego, Małej Fatry, Beskidów Kisuckich oraz Beskidu Śląsko - Morawskiego. Przy dobrej widoczności widać także Tatry. I my mieliśmy właśnie szczęście zobaczeć wszystkie wymienione wyżej pasma górskie.

Nie była to nasza pierwsza wizyta na Ochodzitej, ale bez wątpienia teraz mieliśmy najlepsze warunki. Spędziliśmy tam kilka godzin , odpoczywając i delektując się tymi pięknymi widokami. A teraz zapraszam do obejrzenia zdjęć: 1 komentarz: