czwartek, 30 czerwca 2016

KOCZY ZAMEK

Odwiedzając Koniaków zawsze ograniczaliśmy się tylko do wyjścia na Ochodzitą, by tam podziwiać piękne widoki. Podczas naszej ostatniej majówkowej wyprawy w ten rejon odkryliśmy kolejny wspaniały punkt widokowy. Koczy Zamek, bo o nim mowa, to  niezalesione wzniesienie o wysokości 847 m n.p.m. Nazwa według legendy pochodzi od nazwiska węgierskiego grafa - Kosci , który podobno miał tutaj kiedyś swój dwór, a może i nawet mały zamek obronny. 

Koczy Zamek to wzniesienie, które jest bardzo łatwo dostępne i już po  dosłownie kilku minutach z parkingu można się tam dostać bez większego wysiłku. Oprócz pięknych widoków można zobaczyć tutaj także obelisk z krzyżem, który powstał dla upamiętnienia poległych w latach 1939-1956 żołnierzy wojska polskiego, Armii Krajowej oraz harcerzy z szarych szeregów Ziemi Beskidzkiej. 

Zdecydowanie warto się tam wybrać, nawet mając w planach bardziej ambitne szczyty. Widoki niewiele ustępują tym z Ochodzitej. Pogoda tego dnia nie była wyśmienita, ale na chwile wyszło słońce i udało się zrobić kilka przyzwoitych zdjęć:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz